За поредна година Група ГЕОТЕХМИН и Община Пирдоп организираха залесителна инициатива в рамките на кампанията „Нашето зелено утре“, част от Благотворителната програма „Българските добродетели“, основана от проф. дтн инж. Цоло Вутов. Инициативата е насочена към облагородяване на региона и подкрепа за развитието на общините в Средногорието.
В мероприятието се включиха кметът на Пирдоп Ангел Геров, зам.-кметът Милена Мачканова, изпълнителният директор на Геотехмин Доминик Хамерс, генералният директор на Елаците-Мед АД инж. Стоил Димитров, заместник-директорът на Обогатителния комплекс инж. Красимир Динеков, представители на компаниите дарители, както и ученици и учители от СУ „Саво Савов“ в Пирдоп.
В рамките на тазгодишната кампания в Градската градина в Пирдоп бяха засадени вековни чинари, в двора на Пирдопската гимназия и в градската среда бяха засадени още японски клен, плачещи черници и върби, албиция, кралски магнолии, туя, както и декоративните храсти фотиния и вайгела.
Кметът Ангел Геров благодари на Група ГЕОТЕХМИН за дарението и заяви, че инициативата има реален принос за обновяването на парковете, училищните дворове и обществените пространства в Пирдоп и село Душанци, които с всяка година стават по-зелени и приветливи.
Изпълнителният директор на Геотехмин Доминик Хамерс подчерта, че инициативата обединява усилията на бизнеса, местната власт и младите хора в името на по-зелено и устойчиво бъдеще. По думите му всяко засадено дърво е символ на грижа към природата и отговорност към следващите поколения.
Дългосрочната програма „Нашето зелено утре" на Група ГЕОТЕХМИН продължава да утвърждава доброто партньорство между местната власт, образователните институции и бизнеса, показвайки как чрез общи усилия могат да се постигнат устойчиви и видими резултати за по-добра жизнена среда в Средногорието.








