
Централната градска част на Пирдоп придоби по-цветен и приветлив облик, след като днес бяха засадени 2000 бегонии в бяло, розово и червено. Озеленяването обхвана пространството пред НЧ „Напредък 1869“ и ключови зони в центъра.
Инициативата беше реализирана от служители на Общинската администрация, организирани от секретаря на общината Мариана Стоянова. Цветята са осигурени като дарение от „Аурубис България“ АД, които ежегодно подкрепят облагородяването на градската среда в Пирдоп и село Душанци чрез предоставяне на декоративна растителност.
Дарението е част от дългосрочната програма на компанията „Красивото Средногорие“, насочена към подобряване на качеството на живот и утвърждаване на региона като привлекателна туристическа дестинация.
Паралелно с това, „Аурубис България“ АД и „Елаците Мед“ АД отново се включиха в изграждането на атрактивната въздушна инсталация от цветни чадъри, която украсява пространството пред читалище „Напредък“ и създава допълнително настроение за жителите и гостите на града.
Община Пирдоп изказва своята признателност към дарителите за последователната подкрепа и ангажираност към развитието на местната общност, като им пожелава здраве, успехи и устойчиво развитие.













